جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین پرینتر

پرینتر یا چاپگر یکی از اقلام اساسی برای افرادی است که به صورت مدام با کامپیوتر فعالیت نموده و نیاز به ثبت اسناد خود و بایگانی آنها دارند. امروزه انواع مختلفی از پرینتر‌ها در بازار وجود دارند که هر کدام از آنها دارای ویژگی و کاربرد‌های مختلفی هستند. در همین راستا تلاش نموده ایم تا برخی از نکات مهم در زمان خرید این دستگاه‌ها را بیان داریم، تا زمان خرید، بتوانید آگاهانه تر عمل نمایید.

نکات مهم در زمان خرید پرینتر

محصولات پیشنهادی:

کپسول آتش‌نشانی

سوتین دخترانه

کمک آموزشی تحصیلی

خاتم کاری

ساپورت های طبی

اولین نکته‌ای که برای خرید پرینتر باید به آن دقت نمایید، توجه به نوع آن است. در زیر انواع پرینتر‌ها بررسی می‌شوند:

رنگی یا سیاه و سفید
با توجه به نوع کاربرد خود لازم است تا بررسی نمایید که آیا نیاز به یک چاپگر سیاه و سفید دارید یا نوع چاپ شما می‌بایست حتما رنگی باشد. گاها شما برای چاپ مقاله، تمه و مواردی از این قبیل به پرینتر نیاز دارید، در این حالت نوع سیاه و سفید می‌تواند تمام خواسته شما را برآورده نماید اما پرینتر‌های رنگی که از جوهر استفاده می‌نمایند برای چاپ نمودن عکس ها، اسناد رنگی و مواردی از این قبیل بسیار مفید می‌باشند. به نسبت قیمت این چاپگر‌های از سایر موارد بیشتر می‌باشد.

قابلیت های اضافی پرینتر
از دیگر مواردی که بر روی قیمت این چاپگرها تاثیر می‌گذارد، قابلیت‌های اضافی یک چاپگر است. به صورت کلی این پرینتر‌ها در دو دسته سه کاره و چهار کاره تقسیم می‌شوند. در نوع سه کاره، دستگاه چاپگر می تواند از اسناد شما، اسکن تهیه کرده، آنها را کپی نماید و یا پرینت کند. اما در نوع چهار کاره، علاوه بر موارد فوق قابلیت ارسال یا دریافت فکس را نیز دارد. این دستگاه‌ها دارای قیمت بیشتری می‌باشند اما نیاز‌های افراد را در یک مجموعه کامل و جامع برطرف می‌نمایند.

محصولات پیشنهادی:

بالابر زنجیری و پولیفت

لوازم پخت و پز

اسکنر سه بعدی

تجهیزات تلفن سانترال

مکمل سوخت و روغن خودرو

توجه به حروف انتهای پرینتر
شاید این مورد در ظاهر بسیار بی‌اهمیت باشد اما در زمان خرید چاپگر‌ها، توجه به حروف انتهای نام آنها بسیار با اهمیت است. این حروف در زیر توضیح داده شده‌اند:

حرف D: اگر پرینتر شما در انتهای نام خود دارای حرف D است به این معنا می باشد که قادر است عملیات چاپ را به صورت دو رو انجام دهد.

حرف N: حرف نشان دهنده این مهم می‌باشد که چاپگر شما می‌تواند به شبکه اینترنت متصل شود. برای این منظور عموما یک پورت LAN اختصاصی برای آنها در نظر گرفته شده است.

محصولات پیشنهادی:

کت پسرانه

بهداشت دهان و دندان

زیتون

مته و سری

لیف

حرف W: این حرف مخفف WI-FI بوده و به این معنا می‌باشد که دستگاه پرینتر شما می‌تواند به شبکه وای فای متصل شود. این گزینه برای ساماندهی و به سیم ها بسیار گزینه خوبی محسوب می‌شود.

تکنولوژی چاپ
موردی بعدی که زمان خرید چاپگر ها باید به آن توجه نمایید، نوع تکنولوژی چاپ است. از این رو دستگاه‌های مذکور به طبقه‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

نوع جوهر افشان:
نحوه کار این دستگاه به این شکل است که در مخزن پرینتر، جوهر لازم وجود دارد که توسط یک سری شلنگ خاص به هد متصل می‌شوند. هدهای فوق می‌توانند موارد خوانده شده را به کمک جوهر بر روی کاغذ چاپ نمایند. در این چاپگرها از4 یا 6 رنگ اصلی استفاده می‌شود لذا نباید انتظار داشت که کیفیت رنگ‌ها در این مدل بسیار بالا باشد. از این چاپگر‌ها برای چاپ تصاویر بر روی CD، ماگ، تیشرت و غیره استفاده می‌شود.

محصولات پیشنهادی:

صابون شستشو

تفنگ

ظرف نان

نوع لیزری:
در این پرینترها به کمک اشعه لیزر، تونر به هد دستگاه وارد می‌شود و سپس عملیات چاپ بر روی کاغذ را انجام می‌دهد. این دستگاه نیز به صورت سیاه و سفید یا رنگی در بازار یافت می‌شوند. مهمترین مزیت استفاده از دستگاه‌های مذکور توانایی چاپ سریع و به تعداد بالا است. در نوع رنگی عموما از جوهر‌های خاص استفاده می‌شود که چاپ متون و یا تصاویر را بر روی کاغذ تسهیل می‌نماید. در این مدل چون لازم است که کارتریج آن مکررا شارژ شود، هزینه بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

تعداد چاپ:
نکته دیگری که در زمان خرید پرینتر باید به آن دقت داشته باشد، میزان پرینت‌ها در روز است. به صورت کلی اگر میزان اسناد چاپ شده شما در روز کمتر از 50 مورد باشد، نمونه های خانگی می توانند پاسخگو باشند اما در زمانیکه که فعالیت شما به چاپ مقادیر بیشتر دارد، لازم است تا از نمونه‌های حرفه‌ای و صنعتی استفاده کرد که هزینه این موارد نسبت به حالات قبل بیشتر می‌باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: