جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین هدفون بیسیم

هدفون بیسیم یکی از آن دسته وسایلی می باشد که برای هر سن و هر شغلی کاربرد دارد. بسیاری از افراد در حین انجام کارهای روزمره برای گوش دادن به موزیک، شرکت در کلاس های آنلاین و غیره از آن بهره می برند. اما برای تهیه این وسیله الکترونیکی باید به یکسری نکات توجه نمود که در زیر توضیح داده شده اند.

نکات مهم در زمان خرید هدفون بیسیم:
قطعا هر شخص در کمد خود حداقل یک مورد هدفون بدون کاربرد دارد که پس از خرید، خراب شده و دیگر قابل استفاده نیست. رتبه یک در این مقاله تلاش نموده است تا نکاتی در خصوص خرید هدفون بیسیم ارائه دهد تا بتوانید یک خرید مطمئن تر داشته باشید:

محصولات پیشنهادی:

لوازم جانبی صوتی و تصویری خودرو

کابل های رابط

کتاب صوتی

سیستم صوتی خانگی

تجهیزات آکوستیک

کیفیت صدای هدفون
اولین ویژگی و مهمترین ویژگی در خرید هدفون بیسیم، کیفیت صدای آن می باشد. بسیاری از افرادی که از خرید هدفون خود ناراضی هستند، کیفیت صدای آنها را به چالش می کشانند. یک هدفون بیسیم خوب باید از تکنولوژی  aptx پشتیبانی کند. البته بلوتوث هم می تواند یک کانکشن خوب را فراهم آورد اما کیفیت صدا در زمان استفاده از بلوتوث هیچ گاه به اندازه aptx نیست. در واقع با این تکنولوژی فوق شما کیفیتی صدایی همانند گوش کردن به CD خواهید داشت.

ظاهر و ابعاد
نکته دوم در زمان خرید هدفون بیسیم، توجه به ظاهر و ابعاد آن است. شاید این مورد از نظر شما بی اهمیت جلوه کند اما هدفون باید به مدت طولانی بر روی گوش های شما باقی بماند پس سنگین زیاد آن، بیش از اندازه بزرگ بودن و غیره می تواند برای شما مشکل ساز باشد. هدفون های بیسیم امروزی در سه دسته روی گوش، درون گوش و OVER EAR تقسیم می شوند. اگر هدفون درون گوش قرار گیرد، این امکان وجود دارد که صدا در محیط بیرون پخش شود. در بعضی از انواع درون گوشی مشاهده شده است که صدای بیرون نیز به درون گوشی نفوذ می کند.

اما تفاوت بین هدفون بیسیم روی گوشی با OVER-EAR در خصوص اندازه گوشی است. در مدل های OVER- EAR گوشی کاملا محفظه گوش را می پوشاند و از همین رو محیط اطراف گوش شما را ایزوله می کند تا صدای اضافی به درون گوشی نفوذ نکند.

محصولات پیشنهادی:

انگشتر زنانه و مردانه

ابزار دستی

باتری گوشی

باتری
توجه به نوع باتری و عمر آن بسیار مهم است. هدفون بیسیم عموما سریعا نیاز به شارژ مجدد دارند. شما باید هدفونی را انتخابی نمایید که حداقل 3 الی 4 ساعت شارژ را در خود نگه دارد اما در مقابل زمان شارژ شدن آن نیز طولانی نباشد. این مورد بسیار اهمیت دارد لذا نباید از زمان شارژ شدن باتری چشم پوشی نمود. به عبارت دیگر باتری که در عرض 3 ساعت تخلیه می شود و برای شارژ شدن نیاز به 5 ساعت زمان دارد، نمی تواند گزینه خوبی برای خرید باشد.

امکان کنترل نمودن صدا
از دیگر نکات مهم دیگر در زمان خرید هدفون بیسیم، امکان کنترل نمودن صدا است. اگر شما بتوانید از روی هدفون صدا را کم یا زیاد نمایید و به بیرون آوردن گوشی موبایل خود نیاز نداشته باشید، این خود یک گزینه کاربردی است. ویژگی فوق برای زمان هایی که محیط اطراف شما بسیار شلوغ می‌باشد یا زمان هایی که در حال ورزش نمودن هستید، یک انتخاب عالی محسوب می شود.

توجه به نوع فرکانس 
به صورت کلی هدفون های بیسیم می بایست از یک فرستنده جدا برای انتقال فرکانس استفاده نمایند یا اینکه فرستنده بر روی آنها جای دارد. اگر هدفون به یک فرستنده جدا نیاز داشته باشد عموما هدفون از تکنولوژی مادون قرمز یا رادیویی استفاده می کند. البته نوع مادون قرمز اکنون کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و قدیمی شده است. مادون قرمز ممکن است امروزه در تلویزیون ها مورد استفاده قرار گیرد اما در بین هدفون ها منسوخ شده است.

محصولات پیشنهادی:

لباس نوزاد

اسکی و تجهیزات اسکی

PBX

لوازم پخت و پز

پابند طلا زنانه

هدفون های بیسیم که با فرکانس رادیویی کار می کنند دارای فرکانس های قوی تری می باشند و با برد بالا نیز قادر به کار کردن هستند. عموما در فواصل 50 متری نیز می توان از این هدفون ها بهره برد.عموما پیشنهاد می شود که برای امتحان عملکرد این هدفون ها را با افزایش برد نسنجید، زیرا هر چه برد افزایش یابد، منجر خواهد شد تا تداخل امواج رادیویی رخ دهد. هدفون های بلوتوثی شامل این مورد نمی شوند و می توانند بدون نیاز به فرستنده، کانکشن مناسبی را برقرار کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: