جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین ماوس

ماوس یکی دیگر از تجهیزات و ملزومات اصلی کامپیوتر است که حتی با گذشت سال‌ها و معرفی لپ تاپ‌ها یا کامپیوترهای لمسی، همچنان جایگاه خود را دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه انواع ماوس‌ها با ویژگی‌ها و خصوصیات مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام نیز دارای یک نوع طراحی و کاربرد هستند. در این مقاله ویژگی‌های یک ماوس خوب را از جهات مختلف بررسی می‌کنیم تا در زمان خرید با چالش‌های کمتری روبرو باشید.

نکات مهم در زمان خرید ماوس
هر شخصی می‌تواند با در نظر گرفتن معیار‌های زیر بهترین انتخاب را در زمان خرید باشد لذا 6 ویژگی زیر جز 6 خصوصیت مهم این تجهیزات الکترونیکی می‌باشند که توصیه می‌شود حتما در زمان خرید به آنها توجه کنید:

محصولات پیشنهادی:

مبدل‌های سازمانی

هدفون حرفه‌ای

قطعات کامپیوتر

مجموعه آموزشی

تفنگ و مبارزه

وزن
در گام اول برای خرید ماوس لازم است تا سایز دست‌های خود را در نظر بگیرید. یک ماوس خوب می‌بایست با دستان شما سازگار باشد و متناسب با اندازه آن خریداری شود. نمونه‌های بزرگ و یا بسیار کوچک موجب می‌شوند تا فرد هنگام کار کردن با آن تمرکز لازم را نداشته باشد. از لحاظ وزنی نیز؛ بهترین وزن بین 90 تا 100 گرم است. این تجهیزات الکترونیکی می‌بایست قابل حمل باشند و وزن زیادی را به مچ دست و ماهیچه ها تحمیل نکنند. از همین حیث وزن 100 گرمی می‌تواند گزینه خوب محسوب گردد.

نوع طراحی
طراحی ماوس بر روی قیمت آن بسیار موثر است. امروزه انواع و اقسام از ماوس را می‌توان در بازار مشاهده نمود که دارای ظاهر عجیبی می‌باشند. البته مورد اصلی که در زمان خرید باید به آن توجه نمایید، راحتی دست در زمان استفاده است. از همین رو هر شخصی با توجه به علاقه و سلیقه خود می‌تواند اقدام به خرید نمونه خاصی کند.

نوع اتصال
ماوس‌های امروزه در دو نوع باسیم و بدون سیم به بازار عرضه می‌شوند. نوع بیسیم دارای قیمت بیشتری است و شما را از شر سیم‌های اضافی خلاص می‌کند. البته به این مورد توجه کنید که در بسیاری از موارد بیسیم بودن یک قابلیت حیاتی محسوب نمی‌شود و از لحاظ کارایی هر دو مورد در یک سطح قرار دارند. انواع باسیم عموما سبک‌تر می‌باشند و نیاز به شارژ شدن ندارند. این موارد سرعت پاسخگویی بهتر و بیشتری دارند. در مقابل انواع بیسیم برای افرادی که قصد بازی دارند، مناسب‌تر است زیرا درگیر سیم‌های اضافی نمی‌شوند. اما باید در نظر داشت که نوع بیسیم به مراتب از نوع سیم‌دار کند‌تر می باشد.

محصولات پیشنهادی:

معرق کاری

آکواریوم آبزیان

نوشت افزار

ساختنی

باکس

محل قرار‌گیری سنسور‌ها
امروزه یک ماوس می‌تواند از انواع مختلف سنسور استفاده کند. سنسور‌ها می‌توانند نشان دهنده نور پس‌زمینه، محل قرار گیری ماوس اعم از سطح صاف و بیانگر DPI باشند. در نظر داشته باشید که هر اندازه DPIکمتر باشد به معنای حرکت بیشتر ماوس در هنگام جابه‌جایی می‌باشد.

میزان دکمه
این نمونه از تجهیزات الکترونیکی غالبه دارای سه دکمه اساسی است اما در برخی از طراحی‌ها برای آنکه قابلیت‌های آن را افزایش دهند از یکسری دکمه‌های مازاد نیز استفاده نموده‌اند. دکمه‌های زیاد گاها باعث ایجاد سروصدای زیاد می‌شود لذا اگر در محیط‌های آرام فعالیت می‌کنید، این گزینه می‌تواند باعث آزار شما شود.

پشتیبانی از نرم افزار های کاربردی
برای اینکه بتوان قابلیت‌های این دستگاه‌های الکترونیکی را تنظیم نمود، لازم است تا آنها قابلیت پشتیبانی از نرم افزار های کاربردی را داشته باشند. با کمک این نرم‌افزار ها می‌توان امکان دسترسی به ماوس رو محدود و ویژگی‌های آن را شخصی سازی نمود.

محصولات پیشنهادی:

لباس ورزشی نوزاد

دفتر

گبه ماشینی

آرایشی، بهداشتی و سلامت

پالتو، بارانی و کاپشن نوزاد

اگر قصد خرید ماوس را دارید، در نظر داشته باشید که قیمت بیشتر به معنای قابلیت‌ها و کیفیت بهتر نیست. لازم است تا شما هدف خود را مشخص نموده و بر اساس آن یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

داشتن قابلیت‌های زیاد و طراحی‌های خاص هر چند که می‌تواند گزینه خوبی برای خرید باشد اما باید در نظر داشت که اگر این قابلیت‌ها، ویژگی‌های اصلی همچون اندازه، وزن و غیره را زیر سوال ببرند، کارآمد نخواهند بود.

در زمان خرید خود را محدود به قیمت یا برند نکنید، لازم است تا شما در ابتدا قابلیت‌های آن را بررسی کرده و سپس خدمات پس از فروش و گارانتی محصول را چک نمایید.

محصولات پیشنهادی:

چراغ غواصی

آبکش، کاسه، سطل

لاستیک خودرو

اگر ماوس شما قابلیت تنظیم DPI را داشت، می‌تواند به عنوان یک گزینه خوب باشد زیرا با تنظیم این فاکتور قادر خواهید بود که سرعت آن را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: