جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین فکس

فکس یا فاکس، نام دستگاهی است که از طریق آن و به کمک خطوط تلفن می‌توان اقدام به ارسال یا دریافت نامه‌ها نمود. fax نامه یا سایر مواد ارسالی را به کدهایی خاص تبدیل نموده و آنها را ارسال می‌نماید. به عبارت دیگر این دستگاه در سمت فرستنده نامه‌ها را به کد‌هایی تبدیل نموده و ارسال می‌نماید، اما در سمت مقابل به وسیله یک رمز‌گشا، کد‌ها را از حالت رمز خارج نموده و به همان شکل ابتدایی چاپ می‌نماید. امروزه انواع مختلفی فکس در بازار وجود دارد اما تلاش نموده ایم تا در زیر برخی از ویژگی‌های  فکس‌ها را بررسی نماییم.

نکات مهم در زمان خرید فکس

محصولات پیشنهادی:

کفش ورزشی نوزاد

کراوات و پاپیون مردانه

بوم نقاشی

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که قصد خرید fax را دارید، لازم است تا به موارد زیر توجه نمایید:

توجه به سرعت
این فاکتور یکی از فاکتور‌های ارسالی در زمان خرید فاکس می‌باشد. البته سرعت در این دستگاه به مودم داخلی و سرعت چاپگر وابسته است. لذا اگر این دو بخش سریع‌تر عمل نمایند، سرعت فاکس نیز بالا خواهد بود. سرعت دستگاه مذکور عموما بر روی جعبه آن ذکر شده است.

نوع چاپ
فاکتور مهم بعدی در زمان خرید فاکس، توجه به نوع چاپ است. از همین رو بعضی از انواع این دستگاه برای چاپ نمودن از حرارت استفاده می‌کنند. در این نوع fax ها نیاز به استفاده از کاغذ خاصی می‌باشد که ماندگاری بالایی ندارد. لذا به عنوان یک سند با دوام نمی‌توان آن را بایگانی نمود و یا به استناد کرد. امروزه فکس‌های لیزری و جوهر افشان دارای کارایی بیشتر و البته پایداری بالاتری هستند. با توجه به نوع کاربرد خود، در زمان خرید می‌توان از انواع مناسب فاکس  استفاده نمایید.

محصولات پیشنهادی:

لباس زیر دخترانه

تبلت و کتابخوان

میز تحریر

توجه به حافظه
این فاکتور نیز از موارد مهم در زمان خرید fax می‌باشد. تصور کنید که دستگاه شما فاقد کاغذ باشد.  در این حالت دستگاه مذکور، اطلاعات را درون حافظه خود نگه می‌دارد تا در صورت فراهم شدن کاغذ اقدام به چاپ نمودن آنها کند. طبیعتا هر اندازه میزان حافظه بیشتر باشد، قیمت آنها نیز بیشتر خواهد بود.

آشنایی با انواع فکس‌ها
قطعا در زمان خرید fax با انواع مختلف آن در بازار آشنا می‌شوید که هر کدام از آنها دارای مزیت‌ها و کاربرد های خاص خودشان است. در زیر می توانید انواع مختلف فاکس و کاربرد های آنان را مشاهده کنید.

فاکس‌های حرارتی
در این فکس‌ها که به کمک رول‌های حرارتی فعالیت می‌نماید، هد دستگاه شما با تولید گرما و حرارت اقدام به سوزاندن مورد چاپی بر روی کاغذ می‌نماید. ایم فکس‌ها جوهری استفاده می‌کنند و دارای سرعت و کیفیت پایینی هستند. این فاکس‌ها به نسبت سایر انواع فکس‌ها دارای قیمت کمتری می‌باشند. مشکل همره این نمونه از فاکس‌ها در عدم ماندگاری آنها است. نمونه های چاپ شده از این fax ها پس از مدت کم رنگ شده و کاملا از بین می‌رود.

محصولات پیشنهادی:

ظرف برنج

PBX

دزدگیر موتورسیکلت

فاکس‌های کاربنی
در فاکس‌های کاربنی، سرعت بیشتری را نسبت به فکس‌های حرارتی می‌توان مشاهده نمود. همچنین در این فاکس‌ها مشکل از بین رفتن نمونه‌های چاپ شده در گذر زمان وجود ندارد. رول‌های کاربنی با اندازه A4 امروزه به عنوان کاغذ این فکس‌ها استفاده می‌شوند. اگر در روز در حد 30 تا 40 مورد فکس دریافت می‌کنید، فاکس‌های فوق گزینه خوبی محسوب می‌گردد. اما عموما در تعداد بالاتر با مشکل جمع شدن رول روبرو خواهید شد.

فاکس‌های لیزری
آخرین و بروز‌ترین نمونه از فاکس‌های موجود در بازار، نمونه های لیزری می‌باشند. در این نمونه از فکس‌ها سرعت ارسال و دریافت پیام ها بیشتر می‌باشد. همچنین این FAX ها به کمک جوهر تونر قادر هستند تا نمونه های چاپی را بر روی کاغذ A4 پیاده سازی نمایند. به نسبت سایر انواع فکس‌ها، این نمونه دارای قیمت بالاتری می‌باشد.

باید در نظر داشت که فاکس‌های موجود موجب جمع شدن کاغذ نخواهند شد. لذا شما بدون نگرانی می‌توانید هزاران برگه را در روز چاپ نمایید، بدون اینکه جوهر بر روی آنها پخش شود یا کاغذ جمع گردد.

محصولات پیشنهادی:

رهیاب و یابنده ماهواره ای (جی پی اس)

سرخ کن

سیستم عامل

کتاب چاپی

به صورت کلی یک دستگاه فکس لازم است تا دارای بخش‌ها و امکانات زیر باشد:

کپی کردن
این دستگاه‌ها برای کپی نمودن موارد قابل چاپ نیاز به یک اسکنر داخلی دارند تا به کمک آن موارد چاپی را بر روی کاغذ پیاده‌سازی کنند.

اسکنر
گاها برخی از فاکس‌ها امکان اتصال به کامپیوتر و اسکن نمودن مدارک را دارند.

محصولات پیشنهادی:

لوازم جانبی اصلاح

پاستل و مداد شمعی

ژاکت و پولیور نوزاد

لوازم جانبی و اکسسوری عینک مردانه

پرینتر
اگر دستگاه فکس بتواند به کامپیوتر متصل شود، امکان پرینت نمودن اسناد اسکن شده نیز وجود دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: