جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین صفحه کلید

کیبورد یکی از لوازم جانبی کامپیوتر‌ها است که امروزه جز الزامات اصلی در خرید کامپیوتر محسوب می‌شود. حتی کاربران برای تایپ راحت‌تر در زمان استفاده از لپ تاپ‌ نیز ترجیح می دهند تا از یک کیبورد مناسب مازاد استفاده کنند. با توجه به اینکه این نمونه از تجهیزات کامپیوتری بسیار پرکاربرد است، در این مقاله به بررسی ویژگی‌های خوب یک صفحه کلید پرداخته ایم.

نکات مهم در زمان خرید کیبورد
همانگونه که می‌دانید با پیشرفت فناوری و افزایش استفاده از کامپیوتر‌ها برای انجام امور اداری و روزمره لذا، اغلب افراد بیشترین زمان خود را درگیر تایپ نمودن و کار کردن با صفحه کلید هستند. یک کیبورد خوب موجب می‌شود که شما تایپ راحت‌تری داشته و با سرعت بیشتری این کار را انجام دهید. در زیر برخی از ویژگی های یک کیبورد مناسب ذکر شده است که در زمان خرید به آن توجه داشته باشید.

محصولات پیشنهادی:

ترموستات

مقوا

گل سینه دخترانه

هدف خود را از خرید کیبورد مشخص نمایید
در گام اول لازم است تا مشخص نمایید که از صفحه کلید برای چه فعالیتی استفاده می‌نمایید؟ به طور مثال، بسیاری اشخاص، از کیبورد‌ها برای انجام اموری اداری و روزانه بهره می برند اما گروهی دیگر نیز برای انجام بازی نیاز به صفحه کلید دارند. در حالت دوم صفحه کلید افراد باید دارای دکمه‌های مکانیکی یا قابلیت anti-ghosting داشته باشد.

به کلید‌های صفحه کلید دقت نمایید
مورد دومی که در زمان خرید کیبورد باید به آن دقت نمایید، نوع کلید‌ها می‌باشد. برای این مورد پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید حتما کلید‌ها را تست کنید. برخی از صفحه کلید‌ها بسیار نرم بوده و نیاز به وارد نمودن فشار زیادی ندارند. اما در مقابل صفحه کلید‌هایی نیز وجود دارند که تایپ نمودن با آنها نیاز به وارد کردن فشار زیاد دارد. صفحه کلید‌های مکانیکی یا ممبران برای انجام امور عادی گزینه خوبی می‎باشند زیرا صدای زیادی ایجاد نمی‌کنند و دارای حساسیت بالا در زمان تایپ می‌باشند.

نوع اتصال
کیبورد‌ها از طریق سیم و یا تکنولوژی‌هایی همچون wifi می‌توانند به کامپیوتر شما متصل شوند. هر کدام از این دو مورد دارای مزایای و نکات منفی مخصوص به خود هستند. به طور مثال در نوع بیسیم شما درگیر سیم‌های اضافی نمی‌شوید اما معمولا سرعت این نوع از صفحه کلیدها کمتر بوده و قیمت بیشتری نیز دارند.

محصولات پیشنهادی:

ست رسمی پسرانه

گلیم دستبافت

ضبط کننده حرفه ای صدا

قلم ساختمانی

سوپاپ

نوع طراحی صفحه کلید مهم است
امروزه صفحه کلید‌ها به سه دسته اصلی استاندارد، گیمینگ و ارگونومیک تقسیم‌بندی می‌شوند. به صورت کلی یک صفحه کلید استاندارد لازم است که 104 کلید داشته باشد، اما این بین برخی از صفحه کلید‌ها همچون نوع استاندارد، علاوه بر 104 کلید اصلی دارای کلید‌های اضافی برای انجام فعالیت‌های مدیا هستند.

در طراحی ارگونومیک، تولید‌کنندگان تلاش نموده‌اند تا با طراحی خاص دستگاه، فشار وارد شده به دست و انگشتان را کاهش دهند. در زمان کار با کیبورد‌های فوق شما هیچ‌گونه خستگی و فشاری بر روی ماهیچه‌های خود احساس نمی‌کنید. این کیبورد ها قیمت بالاتری نسبت به صفحه کلید‌های معمولی دارند.

از سوی دیگر صفحه کلید‌هایی که مخصوص بازی می باشند، دارای دکمه‌های مکانیکی خاص هستند که انجام بازی را راحت‌تر کند. از لحاظ مقاومت نیز این صفحه کلید‌ها دارای استحکام بیشتری خواهند بود. البته به این مورد نیز باید دقت داشته باشید که اگر جز برنامه نویسانی هستید که برنامه‌نویسی در شب را ترجیح می‌دهند؛ لازم است تا صفحه کلیدی انتخاب نمایید که دارای نور پس زمینه است.

محصولات پیشنهادی:

دکوراتیو

نرم‌افزارهای امنیتی

مجلات خارجی

متر

شوتینگ

دکمه‌های میانبر
امروزه برای اینکه تایپ نمودن با کیبورد دارای سرعت بیشتری باشد و شما بتوانید قابلیت‌های بسیاری را نیز با آن داشته باشید که تایپ آسان تر گردد، لازم است تا صفحه کلید شما دارای دکمه‌های میانبر باشد. دکمه‌های میانبر توانایی‌های مازاد را به صفحه کلید شما اضافی می‌کنند تا سرعت تایپ را افزایش دهند. البته خاطر نشان می‌شود که امروزه صفحه کلید‌هایی در بازار وجود دارند که لمسی بوده و از این حیث می‌توانند نیاز به موس را برطرف نمایند.

مقاومت
صفحه کلید‌ها عموما در مقابل فشار و ضربه دست قرار می‌گیرند لذا از این حیث می بایست مقاومت باشند. البته گفتنی است که کم وزن بودن، قابل حمل بودن و مقاومت در برابر آب و ضربه از دیگر ویژگی‌های خوب یک صفحه کلید است.

جمع بندی:

محصولات پیشنهادی:

باتری و شارژر دوربین

مجموعه شیشه بالابر

به صورت کلی هر امکانات اضافی که به صفحه کلید اضافه شود، قیمت آن را افزایش خواهد داد. لذا پیشنهاد می‌شود که قبل از خرید حتما هدف خود را مشخص نموده و بر اساس احتیاجات خود اقدام به خرید نمایید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: