جدیدترین مطالب
راهنمای خرید بهترین دوربین‌های تحت شبکه

دوربین‌های تحت شبکه همانگونه که از نام آنها مشخص است برای انجام فعالیت نیاز به اینترنت و یک شبکه فعال دارند. این دوربین‌ها برخلاف دوربین‌های آنالوگ که نیاز به کابل کشی و دستگاه تلویزیون داشتند، به راحتی پیاده‌سازی می‌شوند. با توجه به اینکه امروزه برند‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوتی در بازار وجود دارند لذا انتخاب بین آنها دشوار است و از همین رو شما می‌توانید با نکاتی که در ادامه عنوان می‌شود، یک خرید خوب و اقتصادی داشته باشید.

نکات مهم در زمان خرید دوربین‌های تحت شبکه

محصولات پیشنهادی:

شارژر باتری لیتیومی دوربین

لوازم جانبی اپل واچ

دی جی

کراوات و پاپیون زنانه

دوربین‌های تحت شبکه امروزه برای محافظت از اموال و تحت نظر گرفتن مکا‌ن ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی همچون، ضبط صدا، شکل، لنز، فعالیت در نور کم، نوع تصویر و غیره دارند. اما با این توضیح برخی از نکات مهم و ویژگی‌های کلیدی دوربین‌های تحت شبکه در زیر درج شده است که به کمک آنها می‌توان خرید را انجام داد:

میزان رزولوشن
در قدیم دوربین‌هایی که در بازار وجود داشتند همگی دارای رزولوشن از نوع SD بودند اما با پیشرفت تکنولوژی، رزولوشن HD بیشتر مورد توجه قرار گرفت. اگر دوربین‌های تحت شبکه با رزولوشن SD ارائه شوند، غالبا برای مکان‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رزولوشن SVGA ار فناوری بروز تری استفاده می‌شود و حدود 50 درصد کیفیت تصویر بهتر می‌گردد. اما در نوع HD تعداد پیکسل‌ها به نسبت موارد قبل دو برابر خواهند شد و همین امر باعث شفافیت و کیفیت بالای سرویس خواهد شد.

نوع عملکرد در صورت وجود نور کم
همانگونه که در بالا توضیح داده شد، یکی از کاربرد‌های دوربین های تحت شبکه برای محافظت از محیط است، لذا این دوربین‌ها باید قادر باشند تا در هر شرایط نوری فعالیت کنند. اگر مایل هستید که دوربین شما در نور کم فعالیت نماید و در زمان شب بهترین تصاویر را ضبط نماید لذا لازم است تا از دوربین‌های تحت شبکه با قابلیت فیلتر برش مکانیکی استفاده کنید. البته در بازار به این دوربین‌ها، دوربین‌های شب نیز گفته می‌شود. در نظر داشته باشید که میزان رزولوشن این نوع دوربین ها بسیار بالا است.

محصولات پیشنهادی:

باتری موتورسیکلت

خنک‌ کننده کامپیوتر

صندلی خودرو کودک و نوزاد

پد و پنبه آرایشی

توجه به لنز دوربین
لنز دوربین و انتخاب آن یک کار فنی است اما به عنوان خریدار در زمان خرید دوربین‌های تحت شبکه، لازم است تا به دو عامل فاصله کانونی و وسعت میدان دید توجه نمایید. در نظر داشته باشید که برای اشخاصی که از لنز‌هایی با فاصله کانونی بالا استفاده می کنند، میدان دید بسیار باریک است. برای کارهای نظارتی عموما پیشنهاد می‌گردد که از دوربین‌هایی با فاصله کانونی10 میلی متری یا کمتر استفاده نمایید.

در زمان خرید دوربین‌های تحت شبکه به این مورد توجه نمایید که فاصله کانونی دوربین متغیر باشد. در صورت ثابت بودن این فاصله، تصاویر به دست آمده ارزش چندانی ندارند زیرا امکان بررسی آنها به سختی ممکن است، به همین دلیل این دوربین‌ها دارای قیمت کمتری می‌باشند.

نوع دیافراگم مورد استفاده
نوع دیافراگم از دیگر ویژگی‌های مهم یک دوربین می‌باشد. دیافراگم کانال ورودی نور از طریق لنز به دوربین است. برای این مورد 4 نوع دیافراگم وجود دارد. دیافراگم‌های اتوماتیک، دستی، P و ثابت نام این 4 نوع می‌باشد که البته برای دوربین‌های تحت شبکه بهترین دیافراگم ها که باعث وضوح تصویر می‌شوند، انواع P و اتومات می‌باشند.

محصولات پیشنهادی:

ارگانایزر

شوتینگ

قطعات جانبی موبایل و تبلت

تجهیزات پخت نان

سفره

سرعت شاتر
شاتر و دیافراگم دو گزینه مهم برای متمرکز نمودن نور بر روی فاصله کانونی هستند. شاتر یک بخش از لنز محسوب نمی‌شود اما عملکرد سنسور های آن برای جمع‌آوری نور و گذر از لنز بسیار با اهمیت می‌باشند.  اگر سرعت شاتر دوربین‌ها پایین باشد؛ در محیط هایی که نور کم است و یا اجسام در حال حرکت هستند، نمی‌توان پاسخگویی خوبی دریافت نمود و تصاویر تار خواهند شد.

کیفیت و رزولوشن لنز
در زمان خرید یک دوربین باید در نظر داشته باشید که فروشندگان عموما از واژه رزولوشن و پیکسل برای نشان دادن کیفیت استفاده می‌کنند. اما این مورد برای خرید لنز صادق نیست. برای خرید لنز‌ها شما همواره باید در نظر داشته باشید که لنز خریداری شده شما چند خط را در صفحه پوشش می‌دهد. هر چقدر تعداد این خطوط در صفحه بیشتر باشند، وضوح و کیفیت تصاویر نیز بیشتر است.

امکان فوکوس تصویر، داشتن نور مادون قرمز، مدت زمان نگهداری تصاویر، شکل ظاهری و غیره از جمله مواردی هستند که می‌توانند کیفیت و قابلیت های یک دوربین را افزایش دهند و به طور مستقیم بر روی قیمت آنها تاثیر بگذارد.

محصولات پیشنهادی:

سرویس کفگیر و ملاقه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: