کشف چک پول‌های جعلی در گرمه و فروش از طریق اینستاگرام

فرمانده انتظامی شهرستان گرمه از کشف ۱۰ فقره چک پول جعلی ۵۰۰ هزار ریالی و دستگیری یک متهم در این رابطه خبر داد.

سرهنگ مجتبی نظافتی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: به دنبال دریافت تماس‌هایی از سوی شهروندان مبنی بر اینکه فردی در امر توزیع اسکناس و چک پول جعلی در سطح شهر فعالیت دارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با کار اطلاعاتی نامحسوس موفق به شناسایی متهم شدند و پس از کسب مجوز قانونی طی عملیاتی غافلگیرانه وی را در محل کارش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف ۱۰ فقره چک پول جعلی در محل اختفای متهم، بیان کرد: این فرد در بازجویی‌های انجام شده به بزه انتصابی معترف و در اعترافات خود اظهار داشت بنده ازطریق فضای مجازی با فردی ناشناس که خبر فروش اسکناس تقلبی را در شبکه اجتماعی اینستاگرام انتشار داده بود آشنا شدم و اسکناس‌ها را از وی خریداری کردم.

سرهنگ نظافتی در پایان با بیان اینکه متهم پس از بازجویی و تشکیل پرونده جهت اعمال قانون به دادسرا تحویل داده شد، بیان داشت: سایت (پیج اینستاگرامی) فروش اسکناس نیز در حال بررسی پلیس فتا قرار گرفته که احتمال می‌رود افراد بیشتری با این موضوع مرتبط باشند، لذا تحقیقات برای شناسایی سایر افراد احتمالی و زنجیره تأمین این اسکناس‌های تقلبی به صورت ویژه توسط پلیس این شهرستان ادامه دارد.

انتهای پیام

اخبار روز