چگونه هزینه های منابع انسانی سازمان خود را کاهش دهیم

مهم ترین بحث برای هر کسب‌وکاری در شرایط نامساعد اقتصادی، مسئله پرداخت دستمزد کارکنان و کاهش هزینه های منابع انسانی خود با رعایت اصول توزیع درآمد است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام فینتو، برای کاهش هزینه های منابع انسانی و همچنین مقابله با این مشکل همیشه نیازی به تعدیل نیرو نیست. با ما همراه باشید تا برای کنترل حاشیه سود و کاهش هزینه‌های منابع انسانی، چند نکته را بررسی کنیم.

برنامه ریزی صحیح شیفت کارمندان

کارفرمایان بهتر است برای کارمندان‌ خود با رعایت قوانین و پیش بینی کوتاه مدت شرایط تجاری خود، برنامه های کاری کوتاه مدت تر و برنامه ریزی شده تر بدهند.

بسیاری از کارفرمایان مزایای مربوط به ارائه برنامه های منصفانه و قابل پیش بینی کارگران شیفتی را کشف کرده اند. اجرای چنین شیوه هایی در محل کار شما به احتمال زیاد استرس کارکنان را کاهش، و روحیه آنان را افزایش می دهد و باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه منابع انسانی می شود. کارمندان وقت دارند که برای تردد خود برنامه ریزی کرده و ترتیب مراقبت از کودکان خود را بدهند.

منظم کردن اضافه کاری کارمندان

ساعت ۱۱:۰۰ صبح است و فروشگاه خرده فروشی شما شلوغ است. شما فکر می کردید به اندازه کافی پرسنل برای پوشش مشتریان دارید، اما اکنون می بینید که مشتریان در طبقه دیگر به کمک بیشتری نیاز دارند. تقریباً زمان تغییر شیفت فرا رسیده است و یک کارمند می پرسد آیا به کمک بیشتری نیاز دارید. شما بدون فکر بله می گویید.

ساده ترین راه برای کاهش هزینه های منابع انسانی، کاهش برخی از این اضافه حقوق های قابل اجتناب است. برای این کار می توانید از یک سامانه حضور و غیاب استفاده کنید تا اگر کارمندی به حداکثر تعداد ساعت در هفته نزدیک است، به شما گزارشی جامع دهد و شما نیز بتوانید تصمیم درست بگیرید.

راهکار مدیران منابع انسانی برای مدیریت کارمندان چیست؟

سیستم های حضور و غیاب می تواند نقش مهمی در مدیریت کارمندان داشته باشد و بسیاری از مدیران تمایل دارند که از نرم افزار های حضور و غیاب به بهترین شکل بهره ببرند.

مهم ترین راه حل ممکن که در حال حاضر نیز استفاده می شود استفاده از سامانه حضور و غیاب آنلاین است که تردد لحظه ای کارمندان را ثبت می کند و امکان اشتباه را کاهش می دهد.

اگرچه فلسفه استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان های مختلف یکسان است اما آنچه آن ها را متمایز می کند نحوه اجرای حضور و غیاب است که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم و مشخصات بهترین نرم افزار حضور و غیاب را ذکر خواهیم کرد.

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین فینتو و مزایای آن

اپلیکیشن حضور و غیاب فینتو این امکان را به شما می دهد تا کارمندانتان تردد خود را تنها با تلفن همراه ثبت کرده، و همچنین در مواقع دورکاری نیز توانایی برنامه ریزی برای امور را داشته باشید.

با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در فینتو، کارکنان شما می توانند به آسانی و با زدن یک دکمه بر روی تلفن همراهشان اعلام حضور کرده و شما نیز از تردد پرسنل خود در لحظه مطلع شوید.

یک راه خوب برای مقابله با ویروس کرونا

یک نرم افزار حضور و غیاب بدون نیاز به دستگاه مانند فینتو این امکان را می دهد تا کارمندان شما بدون نیاز به لمس دستگاه حضور و غیاب، تردد خود را ثبت کنند و از ویروس کرونا دور بمانند.

از تردد پرسنل خود در لحظه مطلع شوید

فینتو این امکان را به مدیر و کارمند می‌دهد که در لحظه گزارش گیری کنند. مدیران می توانند با استفاده از برنامه حضور و غیاب آنلاین فینتو به صورت لحظه‌ای از تردد پرسنل خود مطلع و لیست حضور و غیاب پرسنل را تهیه کنند.

همچنین رابط کاربری فینتو به مدیر منابع انسانی این امکان را می‌دهد تا لیست تردد پرسنل را در آخر هر ماه بسیار آسان تر دریافت و گزارش کند. همچنین کارمندان می‌توانند گزارش خود را در هر لحظه چک کنند و نیاز به ارتباط با منابع انسانی ندارند.

دیگر مزایای نرم افزار حضور و غیاب آنلاین فینتو

فینتو این امکان را به مشتریان خود می دهد که به آسانی سیستم حقوق و دستمزد خود را به حضور و غیاب متصل کرده و به آسانی مقدار کارکرد پرسنل خود را محاسبه کنند. تصور کنید که کارمند شما تردد خود را ثبت کرده و پس از آن نرم افزار حقوق و دستمزد شما به سادگی میزان حقوق و دستمزد کارمند را محاسبه می‌کند.

از دیگر مزایای نرم افزارهای مالی و منابع انسانی فینتو این است که تمامی آنها دارای سی روز مهلت تست رایگان می باشند.

برای ثبت نام در نرم افزارهای مالی و منابع انسانی فینتو می توانید به وب سایت FINTO.IR مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

اخبار روز