جدیدترین مطالب
پایان برداشت کلزا در کرمانشاه/ بیش از 4200 تن محصول خریداری شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اتمام برداشت کلزا در مزارع کرمانشاه، گفت: تاکنون بیش از 4200 تن محصول از زارعان خریداری شده است.

محمدسعید هوشیار در گفت و گو با ایسنا، سطح اراضی زیر کشت کلزا در استان را در سال جاری سه هزار هکتار عنوان کرد و افزود: در مجموع تاکنون 4287 تن کلزا از زارعان استان خریداری شده که احتمالا این میزان بیشتر شود.

 وی با اشاره به ادامه دار بودن کار خرید کلزا از زارعان استان، گفت: اگرچه برداشت محصول در استان به اتمام رسیده، اما مراکز خرید تا اتمام خرید محصول از همه زارعان به کار خود ادامه خواهند داد.

محصولات پیشنهادی:

لوازم جانبی کالای دیجیتال

گریپ و نوار دسته

شلوار و سرهمی جین پسرانه

کفش و جوراب غواصی

شلوار و سرهمی زنانه

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یاد آور شد:پیش بینی می شد امسال شاهد تولید کلزای بیشتری در استان باشیم که به دلیل سرمای بهاره، خشکسالی و تنش های محیطی این هدف گذاری محقق نشد.

وی با بیان اینکه  استان کرمانشاه هفتمین تولیدکننده دانه روغنی کلزا در کشور است، گفت: بیشترین سطح زیر کشت کلزا در استان کرمانشاه به شهرستان کرمانشاه اختصاص دارد.

وی ادامه داد: برداشت کلزا در مناطق گرمسیر استان از ۱۳ اردیبهشت شروع شده و تاکنون در مناطق سرد استان ادامه داشته است.

محصولات پیشنهادی:

آویز و جاسوییچی کودک

کارت صدا استدیو

دخترانه

گیت ضد سرقت فروشگاهی

پالتو نوزاد

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۹۶ درصد مطالبات کلزاکاران معادل ۳۹۹ میلیارد ریال به حساب کلزاکاران استان واریز شده، تصریح کرد: پرداخت به هنگام مطالبات کلزاکاران در سال جاری انگیزه کشاورزان برای کشت کلزا در سال زراعی جدید را بالا خواهد برد.

وی اشاره ای هم به شروع قرارداد کشت کلزا برای سال زراعی جدید داشت و گفت: مراکز جهاد کشاورزی از هم اکنون آماده کشت قراردادی کلزا هستند و زارعان می توانند با مراجعه به این مراکز نسبت به انعقاد قرارداد کشت برای سال زراعی آینده اقدام کنند. 

هوشیار با اشاره به نیاز کشور به واردات دانه های روغنی برای رسیدن به خودکفایی، ابراز امیدواری کرد: در سنوات آینده شاهد افزایش سطح زیرکشت کلزا در استان باشیم.

محصولات پیشنهادی:

گل سینه طلا زنانه

غذای کودک و نوزاد

تخت خواب

سینی

ساق نوزاد

انتهای پیام

اخبار روز