نحوه راه اندازی یک آتلیه عکاسی موفق

در این مطلب قرار است راهکارهای راه اندازی آتلیه را شرح بدهیم.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام گروه نرم افزاری معین، امروز می خوام براتون راجع به یکی از کسب وکارهای فوق العاده جذاب و خاطره انگیز صحبت کنم پس با من همراه باشید:

از زمان‌های قدیم تا به همین امروز همه اقشار مردم برای ثبت انواع خاطره هاشون نیاز به دوربین داشتن و دارند و این کار باعث میشه که تو سالهای سال اون عکس هایی که گرفتی رو داشته باشی و حسابی یاد ایام گذشته کنی چون همونطور که می دونید عمر مثل باد میگذره ...

حالا کسب و کاری که من می خوام راجع به آنها صحبت کنم عکاسی ها و آتلیه ها هستند. برخی افراد عکاسی را از جنبه هنری بهش نگاه می‌کنند و به جنبه مالی و درآمد زایی آن توجهی ندارند ولی  بعضی افراد از جنبه تاسیس آتلیه عکاسی  و جنبه مالی و کسب درآمد بهش نگاه می‌کنند. اگر یک آتلیه عکاسی با کیفیت بصورت کاملا اصولی و دقیق و منظم باشد می تواند منبع درآمد خوبی برای شما باشد.

در دنیای مدرن خانواده ها و پدر و مادران اهمیت خاصی برای فرزندان خودشون قائل هستند بنابراین داشتن یک آتلیه عکاسی میتونه خیلی بهتر از سایر شاخه های عکاسی باشه و یک منبع درآمد بسیار خوبی باشه.

و این را خیلی جدی بگیرید که بجز توجه به درآمدزایی رشته عکاسی شما اول باید اصول و تخصص های لازم را در این زمینه بطور کامل رعایت کنید.

گرفتن مجوز های لازم :

اولین قدم در تاسیس آتلیه عکاسی اخذ مجوزهای لازم است و برای این کار شما باید مدارک لازم برای تاسیس کسب و کار خود داشته باشید و مورد قبول صنف عکاسان و فیلمبرداران باشد و این را بدانید ممکن است قوانین اتحادیه این صنف بسته به شهرها تغییر بکند و بعد از اخذ مجوز شما باید هزینه های لازم برای تاسیس آتلیه عکاسی از جمله متراژ زمین و تجهیزات لازم را محاسبه کنید.

مدیریت مالی مجموعه :

زمانی که شما مجوزهای لازم را دریافت کردید نیاز دارید به یک حسابدار خبره برای برآورد هزینه ها حساب و کتاب درآمدها و... و این کار بسیار سخت و زمان بر است و قطعا به یک حسابدار نیاز دارید، آیا آن حسابدار به اندازه خود شما برای کارتان دل می سوزاند یا خیر؟

برای رفع این مشکل شما به یک نرم افزار حسابداری نیاز دارید پیشنهاد من در این زمینه خرید نرم افزار حسابداری آتلیه و عکاسی است که با هزینه کم و بدون تخصص حسابداری حسابدار خود باشید.

انتخاب مکان مناسب:

برای برپایی یک آتلیه شما به تجهیزات تخصصی نیاز دارید و از همه مهمتر داشتن یک مکان ایده آل برای تاسیس کسب و کار خود است و با قرار دادن وسایل مورد نیاز و دکوراسیون بسیار زیبا و منحصر بفرد برای پیش زمینه عکاسی و چیدمان زیبای خود مشتری جذب کنید.

اینو فراموش نکنید یک مساحت خوب برای بنای آتلیه عکاسی بین ۶۰تا ۱۲۰ متر است و در این فضا شما نیاز به فضای مناسب برای عکاسی یا همان استودیو عکاسی، دفتر مدیریت، سالن انتظار برای مشتری و محلی برای ارائه نمونه کارهای عکاسی و یک اتاق هم بسته به مساحت محل انتخاب شده برای ویرایش و آماده سازی عکس ها در نظر بگیرید.

همیشه یادتان باشد مهمتر از همه تزئین و طراحی دکوراسیون آتلیه شما می باشد که بسیار زیاد در جذب مشتری به شما کمک می کند.

تهیه امکانات و استخدام پرسنل :

یک آتلیه موفق در وهله اول به یک اکیپ کاربلد و باحوصله نیاز دارد تا بتواند هرچه سریعتر کارها را با کیفت بالا جلو ببرد.

برای آتلیه کودک و نوزاد باید تجهیزات تخصصی عکاسی کودکان (مانند تم آتلیه کودک ) را در محیطی کاملا گرم و کودکانه و شاد فراهم کرد.

برای آتلیه کودک و نوزاد بهتراست از نیروی خانم برای استخدام در کسب و کارتان استفاده کنید لذا مشتری شما و کودکان با یک خانم بسیار راحتر خواهند بود.

برای آتلیه عروس نیاز به پرسنل خبره تر دارید به دلیل حساس بودن کار

برای آتلیه عروس که بسیار حساس است شما باید بنا به درخواست مشتری چند روز قبل در محیط های دیگر عکاسی و فیلمبرداری کنید و همراه عروس و داماد به آرایشگاه، باغ و داخل مراسم عروسی باشید که این کارها نیاز به دقت و صبر زیادی دارد و بسیار کار پیچیده ای است.

هزینه تاسیس :

تا اسم از آتلیه و عکاسی میاد همه ذهن ها به سمت یک دوربین خوب میاد ولی این را بدانید اگر سایر تجهیزات عکاسی نباشد تنها یک دوربین بکار شما نمی‌آید و کار شما نا تمام و بدرد نخور به حساب می آید.

وسایل مورد نیاز :

 دوربین عکاسی نور فلاش چتر سافت باکس سه پایه پرده

شاید با خواندن این تجهیزات ذهن شما برود به سمت اینکه برای کسب و کارتان نیازبه هزینه بالایی دارید ولی اینطور نیست شما برای همه اینها بجز دوربین نیاز به سرمایه کمی دارید ولی بهتر است دوربین را از همان ابتدا خریداری کنید وبه فکر اجاره روزانه دوربین نباشید.

طراحی سایت برای آتلیه :

زمانی که اسم طراحی سایت می آید هدف از آن برای عکاسان این است که شما نمونه کارهای خود را در آن قرار دهید تا مشتری راحت تر به آن ها دسترسی داشته باشد و از طرفی سایت به هر کسب وکاری نام و نشان می دهد. به طور کلی راه اندازی سایت برای هر کسب و کاری ضروری می باشد.

مهمترین نکته جهت موفقیت در کسب وکار: (نیاز داری تا از هرطریقی اول معرفی بشی و بعد یک نرم افزار حسابداری مطمئن داشته باشی تا ازنظر مالی به مشکل برنخوری)، به موفقیت دست خواهید یافت.

 

اخبار روز