معرفی بلوار کریم خان زند شیراز

در این متن از سایت پی جو می خواهد به شما از جاذبه های دیدنی شهر شیراز صحبت کند. اولین خیابانی که قصد معرفی آن را داریم خیابان زند می باشد. بلوار کریم‌خان زند یا بلوار زند، یکی از بلوارهای اصلی شهر شیراز و از قدیمی ترین خیابان‌های شهر شیراز می‌باشد که از میدان نمازی شروع و در پل کابلی ولیعصر به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سایت پی جو، خیابان زند یا بلوار زند به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر شیراز جزو خیابان های مهم شیراز می باشد.

معرفی خیابان زند

خیابان زند بدلیل اینکه مهم‌ترین مراکز اداری، سیاسی، اقتصادی و همچنین مراکز بهداشتی و پزشکی شیراز در این خیابان مستقر شده اند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. خیابان زند یکی از مکان های توریستی شهر شیراز می باشد. جاذبه های تاریخی گردشگری مانند ارگ کریم خان، بازار قدیمی شیراز، حمام وکیل، موزه پارس در خیابان زند شیراز واقع شده است.

موقعیت مکانی خیابان زند

بلوار کریم خان زند (نام قدیمی وکیل الرعایا) در شهر شیراز از قدیمی ترین و معروفترین خیابان‌ های شهر محسوب می شود که موقعیت مکانی آن  از دروازه سعدی آغاز و تا فلکه نمازی پایان می یابد این خیابان در مجاورت  اثار باستانی دوره زندیه قرار دارد. کسب و کارهای زیادی در خیابان زند واقع شده که در ادامه به معرفی برخی مشاغل بلوار زند که در سایت پی جو درج شده اند خواهیم پرداخت.

معرفی برخی اماکن مهم در خیابان زند

در خیابان زند مراکز اداری مهمی قرار گرفته اند که برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود. استانداری فارس در خیابان زند قرار گرفته است.  همچنین  دفتر نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز نیز در بلوار زند واقع شده اند. شهرداری شیراز و همچنین دادگستری استان فارس ، جهاد دانشگاهی استان فارس نیز از جمه ادارات مهم واقع در بلوار زند می باشند.

مراکز آموزشی واقع در خیابان زند

مراکز آموزشی مهمی در خیابان زند واقع شده که مهم ترین آن ها می توان، سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشکده پزشکی شیراز، دانشکده مهندسی، دانشگاه شیراز و دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز را نام برد.

مراکز پزشکی و پزشکان متخصص بلوار زند

در خیابان زند مراکز پزشکی زیادی واقع شده اند. معولا افرادی که از شهرستان به شیراز می آیند برای مراجعه به پزشک متخصص به خیابان زند رجوع می کنند. از تخصص های مهمی که در خیابان زند حضور دارند می توان از دندانپزشک بلوار زند نام برد. دندانپزشکان متخصص معروفی در این خیابان حضور دارند. متخصص ارتوپد بلوار زند ، جزو تخصص هایی است که پزشکان معروفی در این زمینه در خیابان زند حضور دارند. متخصص زنان بلوار زند، پزشکان متخصص زنان و نازایی زیادی در خیابان زند حضور دارند که از پزشکان خوب شیراز محسوب می شوند. سایر تخصص ها مانند چشم پزشک، متخصص مغز و اعصاب بلوار زند و... می توان نام برد.

نقشه بلوار زند شیراز

دسترسی به بلوار زند

دسترسی به خیابان زند به سهولت انجام می شود.  از طریق مترو، خط واحد اتوبوس درون شهری، تاکسی می توان به راحتی به بلوار زند رسید. خط یک مترو شیراز در ایستگاه های میدان نمازی، میدان امام حسین (ستاد)، زندیه (چهارراه زند) ایستگاه دارد.

هتل های خیابان زند:

بخاطر موقعیت خاص خیابان زند و رجوع مسافران زیاد به این خیابان هتل های متعددی در این خیابان واقع شده از معروف ترین آن ها می توان از هتل پارس نام برد که نبش ساحلی واقع شده است. برخی هتل های شناخته شده دیگر می توان هتل پارسیان، هتل ساسان، هتل کوثر، هتل پارک هتل نام برد.

امیدواریم مقاله معرفی خیابان زند شیراز برای شما مفید واقع شده باشد.

سایت پی جو معرفی مشاغل بلوار زند شیراز

سایت پی جو تمامی خدمات خیابان زند شیراز را برای شما درج کرده می توانید کلیه مشاغل بلوار زند شیراز را در سایت پی جو مشاهده نمایید. از معرفی پزشکان متخصص بلوار زند، رستوران های خیابان زند، بانک ها، باشگاه های ورزشی و... با مراجعه به سایت پی جو مشاغل بلوار زند شیراز را بصورت کامل مشاهده نمایید.

انتهای رپرتاز آگهی

اخبار روز