بغداد: نیروهای خارجی طبق جدول زمانی در خارج از کشور مستقر می شوند

سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد، حضور نیروهای آمریکایی در عراق پس از مذاکرات استراتژیک بین بغداد و واشنگتن، به مشاوره و آموزش نیروها محدود شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای خارجی در چارچوب جدول زمانی مشخص در خارج از عراق مستقر خواهند شد.

وی در ادامه افزود، نیروهای خارجی باقیمانده در داخل پایگاه‌های عراق مستقر خواهند شد. احمد الصحاف همچنین تصریح کرد، بغداد و واشنگتن بر سر عدم حضور هیچ نیروی نظامی در مناطق عراق به اتفاق نظر رسیدند. در همین راستا، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، از تشکیل کمیته فنی با طرف آمریکایی برای اجرای نتایج رایزنی راهبردی در دو زمینه امنیتی‌ و نظامی خبر داد. یحیی رسول در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، در سایه توافقات حاصله در دور سوم گفت‌وگوهای راهبردی بین عراق و آمریکا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستور تشکیل یک کمیته‌ فنی به ریاست رئیس ستاد ارتش این کشور برای برگزاری مذاکرات فنی با طرف آمریکایی صادر کرد. وی همچنین گفت، هدف از تشکیل این کمیته، تعیین سازوکارها و جدول زمانی مربوط به نتایج بخش امنیتی و نظامی این گفت‌وگوهای راهبردی است. انتهای پیام

اخبار روز